Kas ir imūnsistēma?

To var salīdzināt ar armiju. Pastāv miljoni mikroskopisku kareivju, kas mūsos funkcionē un vienmēr ir gatavi cīnīties pret mikrobu iebrukumiem un slimībām. Tieši tāpat, kā armijā, imūnsistēmā ir dažādas ieroču šķiras konkrētiem mērķiem.

Leikocīti ir mūsu ķermeņa kājnieki,

kas paveic lielu darbu frontē. Leikocītu šūnas patrulē uz ceļiem, t.i. organisma asinsritē, un novērš to, ka organismā ieperinātos mikrobi un slimības. Katrā asins pilienā ir milioniem sargājošu leikocītu. Ja ar leikocītu pūliņiem nepietiek, tiek izsaukti papildspēki - T-limfocīti, kas pārvietojas pa visu organismu un tādējādi reaģē uz pilnīgi visiem antigēniem.

Ļoti laba sakaru sistēma

Tajā pašā mirklī, kad kāds mikrobs iekļūst organismā caur ādas ievainojumu vai kakla gļotādu, leikocīti „nosūta ziņnešus”, lai uz kaitējuma vietu varētu doties īpaša vienība, citokīni. Tie veic šādas funkcijas: paplašina asinsvadus, tādējādi palielinot asins pieplūdumu, lai kaitējuma vietai varētu piekļūt vairāk leikocītu, jeb „balto policistu”; bez tam, virspavēlniecībai (smadzenēm) tiek raidīts signāls par to, ka organismam vajadzīgs miers un jākoncentrējas uz cīņu ar slimību. Citokīni var arī „apēst” vēža šūnas, kuras kā nodevēji iekšēji novājina ķermeni. Tikpat svarīgas ir ziņas virspavēlniecībai par to, kādas uzturvielas ir nepieciešamas, lai cīņā uzvarētu. Balstoties uz šādām ziņām, organisma virspavēlniecība var, piemēram, dot pavēli saglabāt ķermenī cinku, nevis ļaut tam izdalīties caur nierēm

Dažādi ieroči

Pretinieki var tikt apšaudīti ar interferonu, kas kā indīga bulta atņem mikrobiem vairošanās un inficēšanas spēju. Citas šūnas, tā sauktie B-limfocīti, izstrādā pretvielas. Pretvielas ir kā raķetes ar pašvadību: tās spēj atrast un piesaistīt sev konkrētus mikrobus. Dažas no antivielām, tā sauktie imūnglobulīni, spēj sacaurumot un tādā veidā pilnīgi novājināt pretiniekus. Citas antivielas darbojas kā līme, kas tā piesaista sev kaitīgos aģentus, ka kļūst vieglāk tos „aplenkt” un iznīcināt.

Startēģiski svarīgais objekts

Imūnsistēmā ir startēģiski svarīgo objektu - piemēram, elpošanas sistēmas, kuņģa un zarnu trakta - apsardze. Piemēram, IgA imūnglobulīni sargā audus no baktēriju un alergēnu iekļūšanas.

Apbrīnojama atmiņa

Bez tam, imūnsistēmas armijai piemīt tāda svarīga spēja, kā apbrīnojama atmiņa. Neviena no kaujām netiek aizmirsta, un, ja vēl reizi dodas uzbrukumā tāds pats ienaidnieks, tad efektīvu rīcību plāns ir jau sagatavots.

Kaut arī lielāko tiesu imūnsistēma darbojas labi, dažas sīkbūtnes - piemēram, herpes vīruss - no tās uzbrukumiem tomēr efektīvi izvairās. Herpes var ilgstoši un namanāmi saglabāties audos, lai izvērstos tādā izdevīgā brīdī, kad armijas aizsargspējas ir novājinātas. Citi vīrusi, piemēram, HIV, iekļūst armijas rindās un grauj to no iekšienes.

Vēl cita imūnsistēmai grūta problēma ir vēža šūnas. Tās ir šūnas, kas vairojas bez kontroles, jo tajās ir bojāts iekšējās kontroles mehānisms. Lielāko tiesu imūnsistēmas armija tās konstatē un iznīcina ātrāk, nekā varētu rasties kaitējums. Taču dažkārt tās paliek kādu laiku neatrastas, un tad, kad imūnsistēma tās atklāj, cīņai jau ir jāaptver arī citus ķermeņa rajonus (metastāzes).

Reizēm imūnsistēmā notiek arī sacelšanās. Tādas slimības ir, piemēram, artrīts (antivielu uzbrukšana locītavu audiem) un cukura diabēts (antivielu uzbrukšana tām aizkuņģa dziedzera šūnām, kas ražo insulīnu).

Visbeidzot, gadās arī tā, ka imūnsistēmas reakcija ir pārmērīga (armija nodedzina veselu ciematu, lai tiktu galā ar dažiem teroristiem). Tā notiek alerģijas gadījumā. Leikocītu armija nevien likvidē alergēnu (piemēram, telpās atrodamo putekļu ērcīšu) ielaušanos, bet izdala cīņas vielas tādā daudzumā, kas izraisa elpas aizsmakšanu vai izsitumus.

Ar kādiem līdzekļiem var paaugstināt savas imūnsistēmas cīņas spējas?

BEMER terapija un imunitāte

Stiprina imunitāti, paaugstina ķermeņa pretošanos ārējām iedarbībām, mazina ar saaukstēšanos saistītās slimības. Veicina fizisko un garīgo darbību. Palīdz cīnīties ar stresu, noguruma sindromu un novecošanos.

BEMER terapija – tas ir:

  • Asinsvadu paplašināšanās;
  • Asinsrites uzlabošanās;
  • Trombozes riska mazināšanās;
  • Vielmaiņas stimulēšana;
  • Ķermeņa attīrīšanās;
  • Imūnsistēmas aktivizēšanās;
  • Vispārējā veselības uzlabošanās, darbaspēju palielināšanās;

Nobeigumā: 7 vienkārši veidi, kā būt veselam, palīdzot savai imūnsistēmai:

Ja cilvēks rūpējas par savu veselību, grūti būs atrast to ārstu, kurš zinās labāk, kas šim cilvēkam ir veselīgāks (Sokrāts)

1. Ēdiet vairāk derīgu produktu!
2. Lieciet lietā dabas spēkus! Jūsu imunitāti var notiprināt ar daudziem kombinētiem ārstniecisku augu produktiem. Var arī lietot bergamonu, citronu un eikalipta ēteriskās un aromātiskās eļļas.
3. Labi izgulieties, ne mazāk, kā 7 līdz 10 stundas diennaktī.
4. Dzeriet vairāk ūdens.
5. Lietojiet mazāk kafijas, melnās šokolādes un baltā cukura.
6. Atpūtieties aktīvi un svaigā gaisā.
7. Pats svarīgākais: mīliet sevi! Veltiet sev patīkamas emocijas, arī palutiniet sevi ar masāžām vai ar peldēm siltā un aromātiskā vannā.

Atcerieties, ka laimīgi cilvēki neslimo!

Яндекс.Метрика